“Tanrı adına işlenen cinayetlerin sayısı, şeytan adına işlenenlerden çok daha fazladır.” ~Erica Jong

Durmak Yok, Yola Devam

15 Ekim 2018

KAMUOYUNA DUYURULUR


Ne yazık ki bazı basın mensuplarına çok hoşlarına gitmeyecek bir haber vereceğiz. 14 Ekim 2018 Pazar günü gerçekleşen Ateizm Derneği 6. Olağan Genel Kurulu 2. Oturumu’nda oybirliği ile alınan karar sonucunda Ateizm Derneği (yalan haberlerde yer verildiği gibi) kapanmadı, feshedilmedi.  Ayrıca Selin Özkohen 6. Olağan Genel Kurul sonucunda seçilen "Artık Yalnız Değiliz" listesinden yeni başkanımız olmuştur. 


Elbette ki Ateizm Derneği’nin bu güçlü hali bazı kişileri kızdıracaktır. 

Bu ülkede özgürlükler yerine tek sesliliği tercih edenlere karşı bir cevap niteliği taşıyan derneğimizin kapanmamış olmasına üzülenlere ve kızanlara da geçmiş olsun dileklerimizi sunarız. Çünkü Ateizm Derneği tüm olumsuzluklara, yalan, yanlış, kışkırtıcı, hedef gösterici haber ve saldırılara rağmen bu ülkede faaliyetine sonuna kadar devam ederek, ülkemizdeki inançsızların sesi ve temsilcisi olmaya devam edecektir. 


Ateizm Derneği’nin varlığı bu ülkede özgürlükler namına bir cevap niteliği taşıyor. Kapanması için medet umanlara hatırlatmak isteriz ki, Ateizm Derneği’nin var olması barış ve özgürlüğün var olması demektir. Eğer tüm dünyaya Türkiye Cumhuriyeti’nin -sadece kelimeden ibaret olmayan- laik bir sistemle yönetildiğinin ispat edilmesi isteniyorsa, bu Ateizm Derneği ve benzeri özgür düşünce kuruluşlarının faaliyetleriyle doğru orantılı bir istek olacaktır. 


Bu nedenle ülkemizde özgürce inanma hakkı olduğu gibi, inanmama özgürlüğünün de temel bir insan hakkı olduğunu herkesin kavraması gerekmektedir. Bu bağlamda ülkemizdeki inançsız, özgür düşünceli, aydınlık kesimin haklarını savunmak ve örgütlenmesini sağlamak amacıyla faaliyetlerimize ilk günkü heyecanımızla devam edeceğimizden şüpheniz olmasın.


Geçtiğimiz haftalarda bizim icin “ALLAH RIZIKLARINI KESTİ” şeklinde manşet atan ve haber yapanların, bugünden sonra Ateizm Derneğinin var olduğu her gün bu argümanlarının  doğruluğunu sorgulayacaklarını ümit ederiz.


Ateizm Derneği